«Беркут» відтісняє пікетувальників від Українського Дому (але був витіснений сам)

У ці хвилини (3 липня, 21:17) біля Українського дому з’явилося кількасот (за повідомленням очевидця, пана Велеслава) беркутівців, які намагаються відтіснити пікетувальників, які оголосили безстрокову акцію протесту через прийняття мовного закону. Велеслав каже, починається бійка.

UPD. 21:20. Повідомляє Велеслав. Першу атаку «Беркуту» відбито. Була бійка, люди розділили «беркутівців» на два загони і випхали їх з площі. У спину мітингувальникам ударив третій загін, але його теж поки що випхали. У телефон чути, як люди скандують «Ганьба!».

UPD. 21:25. Повідомляє Велеслав: «Беркутівці» зчепилися у «черепашку» на сходах Українського дому, люди випихують їх звідти, Тягнибок у перших лавах. Навколо валяються їхні шоломи.

UPD. 21:48. Повідомляє Велеслав. «Беркутівці» блоковані демонстрантами біля Українського дому, тривають перемовини між депутатами і міліцейським керівництвом — нібито про те, щоб випустити «космонавтів» з оточення. Але пан Велеслав резонно каже, що якби менти хотіли піти, люди б їх випустили. Скоріше, просто чекають на підкріплення.

UPD. 21:54. Телефонує Велеслав: «Беркут забирається звідси!». Затриманих немає.
Ні, не зовсім пішли — зосереджуються біля Трьохсвятительської вулиці. Ще на Європейській є внутрішні війська і звичайні міліціонери у формі. Вони нікого не чіпають і їх ніхто не чіпає.

UPD. 21:57. Щойно виступив Тягнибок, закликав повідомляти родичів і друзів, щоб усі їхали на Європейську. Тепер виступає Яценюк.

UPD. 22:15. Все спокійно, тривають виступи. «Беркут» потроху роз’їздиться на своїх автобусах — після того, як Яценюк їх запевнив, що намети ставити ніхто не буде, і попросив голодуючих не ставити ці намети. Вочевидь, наступна спроба розігнати людей (якщо вона буде) станеться під ранок, коли людей буде менше і вони будуть втомлені.

УКРАЇНА В НЕБЕЗПЕЦІ! Звернення до українського народу

Яничарська більшість у Верховній Раді сьогодні перейшла рубікон. Цинізм і продажність її керівників сягнули апогею. На очах в українського народу грубо зневажено Конституцію, існуючі Закони України, Регламент роботи Верховної Ради і «продавлено» закон про мову. Це не було голосування, це було рішення бандитського «сходняка», причому за відсутніх впевнено тиснули на кнопки «пахани». Декого взагалі відштовхнули від власного пульту і проголосували за нього. Дехто «зумів» дотягнутися до свого пульту аж з-за кордону.
Україна в небезпеці! Цей закон про фактичну двомовність, з одного боку, офіційно ділить територію України, український народ, а з іншого – показує Кремлю наскільки ми запопадливо стоїмо перед нею на «задніх», очікуючи чергового: «Фас!».
Україна в небезпеці! Каток диктатури владної більшості розчавив сьогодні українську демократію у найвищому законодавчому органі Держави. Тоталітаризм наступає, і його наступ розпочинається прямо з сесійної зали.
Україна в небезпеці! Чи хочете ви, українці, жити в країні, де вчора зневажили наших героїв, сьогодні – нашу мову, завтра – нашу Незалежність?
Ми, народні депутати України, розпочали сьогодні безстрокове голодування на знак протесту проти сваволі, що її чинить Верховна Рада. Ми вимагаємо від Голови Верховної Ради України не направляти на підпис Президенту законопроект № 9073 «Про засади державної мовної політики».
Ми впевнені, що наші дії підтримають всі, для кого суверенна, незалежна, унітарна правова Держава Україна з єдиною державною українською мовою є не просто рядками з Конституції, а змістом буття, геном пам’яті, вічним спадком для майбутніх поколінь.
Слава Україні!
Народні депутати України
Зіновій Шкутяк, В’ячеслав Кириленко, Ксенія Ляпіна, Ярослав Кендзьор, Іван Стойко, Микола Кульчинський, Володимир Карпук, Володимир Мойсик, Лілія Григорович