«Свобода» прогнозує «жорстке протистояння» через Митний союз

«Свобода» очікує надзвичайно жорстких протистоянь щодо зміни геополітичного курсу України.

Про це заявив в понеділок на прес-конференції народний депутат від фракції «Свобода» Юрій Михальчишин, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми очікуємо надзвичайно жорстких протистоянь щодо змін геополітичного курсу нашої держави. Як ми знаємо, у вівторок очікується візит все ще гаранта Конституції Януковича в Москву», — сказав він.

«Ми очікуємо демонстративних кроків у бік переорієнтації на Митний союз … Тобто ми реально готуємося до того, що протистояння у парламенті стає все більш запеклим і буде стосуватися не тільки наших вимог дотримуватися законності», — сказав Мірошниченко.

За його словами, це буде боротьба за збереження української державності між найбільш «дієвою парламентською фракцією та домінуючою провладною партією, яка має намір покласти Україну в подарунок під престол кремлівському хану».

Відповідаючи на запитання чи проводять представники опозиції консультації про подальші дії у разі підписання документів щодо Митного союзу, Михальчишин сказав, що такі консультації проводяться і опозиція готова вивести україгців на акції масової непокори.

«Ми готуємося до боротьби в парламентській площині, але не залишаємо і постійну роботу з виборцями, тобто ми готові до масової мобілізації, готові закликати українців до масових акцій громадянської непокори і ми готові не тільки ці акції очолювати, але й доводити до більш логічного закінчення «, — підкреслив нардеп.

Так, смерть!

Свобода не прийшла у будівлю парламенту займатися парламентаризмом. Вона прийшла туди на громадянську війну.

І вона стовідсотково має рацію у цьому, бо давно вже немає ніякого парламенту. Парламент – це правила, правила – їх можна встановити, лине перемігши. Перемогти можна лише усвідомивши реальність війни.

***

Проти нас зараз іде громадянська війна. Партизанська.

Ви бачили тріумф у очах нічних київських бандитів? Не тих, котрі рядові бійці, а їх змовників, що забирають вулиці, місто, країну – б’ючи та калічачи людей? Таке важко забути.

Сто разів бувало так, коли після всіляких судів, засідань різних рад і комісій, громадських слухань нас на вулиці зупиняла шеренга нанятих «спортсменів», котрі забирали у нас наші сквери, парки, історичний спадок.

До і після цього моменту нам посилено пропонували судитися, збирати підписи, звертатися зі зверненнями і просити прохання – словом, діяти по правилах «миру».

Але у вирішальний момент ми стикалися з насиллям. З «спортсменами» і «міліцією», «міліцією» і «спортсменами». Насилля перемагало, і очі бандитів світилися тріумфом.

І я безпомилково пізнав цей тріумф у очах Чечетова, котрий казав про «развєлі, как котят».

Тому ніякого миру вже немає, є лише війна.

***

Довго приховувати війну неможливо. Рано чи пізно прийдуть радикали і скажуть: ті, хто кажуть про благопристойність та ненасильство, вже не мають рації. Бо надто гарно бандити-регіонали навчились користуватися благопристойністю та ненасильством своїх опонентів.

Радикали скажуть: ми маємо переглянути нашу мораль та нашу етику.

Мораль мирного часу має відійти — «не можна битися під час фальшувань у Раді, це ж так не по-парламентському», «не можна руйнувати паркан біля адміністрації президента та шлагбауми біля Кабміну, це ж вандалізм», «не можна самовільно вивозити евакуатором протиправно припарковані майбахи з-під верховної ради, це ж незаконно».

Має прийти мораль воєнного часу — «не можна добивати поранених», «не можна катувати полонених».

Фронт змін, Блок Кличка, Батьківщина – всі вони, за багаторічною інерцією кабінетів та сесійних зал, живуть у стані миру. Тому, коли ми, люди з реального світу, з ними говоримо, ми відчуваємо брак розуміння. Ми, котрі прийшли з війни, погано розуміємо цих штабних функціонерів.

Ми, люди реального світу, люди війни, для них чужі.

***

Радикали, приносять з вулиці дух нічного поєдинку – блискавичного, безкомпромісного і жорстокого. Вночі немає ні правил, ні спортивного благородства; до ранку про правила краще забути. До ранку є лише одне благородство – вижити.

Раніше цю темну істину монопольно розуміла сіра зграя регіоналів, цим пишалася і вважала своєю перевагою над конкурентами, котрі змушені апелювати до всіляких там «цінностей».

Але – зграя запливла салом, забула ті свої перші ночі грабунків, нагребла надто багато. З багатством приходить зрадницький страх, страх померти. Колишній гоп-стопщик зараз боїться літати вертольотами.

Посил війни страшний для тих, хто зараз при владі. Вони звикли жити, примушуючи нас гратися у «державу» і «право», самими же діючи лише підкупом і силою. Коли усі українці відчують нутром, що вирішують лише підкуп і сила – вони зрозуміють істину, що зараз іде війна. І це буде страшним днем для тих, хто зараз при владі.

Свободівцям, особливо середній та нижній ланці, важко знайти собі місце у країні з напів-державою і напів-правом. Але вони чудово знають своє місце на війні, де є лише свої та вороги.

На війні немає ніяких державних інституцій, що владарюють над суперниками. Є дише будівлі, поки що зайняті ворогами. І поки у цих будівлях вороги намагаються імітувати «кабінет міністрів», «прокуратуру», «податкову інспекцію», «міліцію».

Війна – проста і природна відповідь.

***

Сірість, котра зараз при владі, послідовно руйнували «державу» і «право». Залишки держави і права доїв Янукович і його партія під час конституційного перевороту у 2010-му.

За сформульованим покійними Стругацькими законом, на зміну сірим завжди приходять чорні.

Так, країна може навіть знайти свою смерть у цій війні. Але велика частина українців готова вже сказати «Так, смерть!», бо жити з такого миру вже немає сил.

Ігор Луценко, ГІ «Збережи Старий Київ»