«Вставай, Україно!» Марш у Чернівцях

В суботу 30 березня на марш в рамках акції «Вставай, Україно!» в Чернівцях зібралися близько 7 тисяч жителів області, люди продовжують підходити.

Акція Вставай, Україно! у Чернівцях. Фото прес-служби Батьківщини
Акція «Вставай, Україно!» у Чернівцях. Фото прес-служби «Батьківщини»

Як повідомляє прес-служба «Батьківщини», марш на чолі з лідерами опозиції рушає від Соборної площі до пам’ятника Тарасові Шевченку на Центральній площі, де відбудеться мітинг.

Тягнибок і Яценюк у Чернівцях. Фото прес-служби Батьківщини
Тягнибок і Яценюк у Чернівцях. Фото прес-служби «Батьківщини»

Учасники акції тримають національні стяги, прапори опозиційних сил, плакати «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ!», «Україні волю! Юлі волю!», «За достойну пенсію!», «За справедливу зарплату!», «Роботу для кожного!», «2 квітня відродіть місцеве самоврядування», «Чернівцям потрібен мер», «Папієва у відставку!».

Акція Вставай, Україно! у Чернівцях. Фото прес-служби Батьківщини
Акція «Вставай, Україно!» у Чернівцях. Фото прес-служби «Батьківщини»

На початку колони активісти розгорнули величезний жовто-синій прапор.

Акція Вставай, Україно! у Чернівцях. Фото прес-служби Батьківщини
Акція «Вставай, Україно!» у Чернівцях. Фото прес-служби «Батьківщини»

«Вставай, Україно!». 10 тисячний марш у Вінниці

 

За масової підтримки, яку, зокрема, продемонстрували вінничани під час десятитисячного маршу на захист своїх прав, опозиція зможе відновити законність у Верховній Раді, домогтися повернення награбованих олігархами в українців статків, відновити національну і соціальну справедливість в Україні. Про це заявив лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, прогнозуючи наслідки всеукраїнської кампанії «Вставай, Україно!».

14 березня 2013 року у Вінниці відбувся десятитисячний марш об’єднаних сил опозиції, що ознаменував початок всеукраїнської акції протесту «Вставай, Україно!». Акцію протесту очолили лідери опозиційних сил – Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок та лідер ВО «Батьківщина» – Арсеній Яценюк. Акція відбулася під гаслами відставки режиму Януковича і дострокових президентських і парламентських виборів.

Не дивлячись на перешкоди і провокації, які чинилися не без відома вінницької обласної влади, а саме — перешкоджання під’їзду людей з області, провокаційні листівки та повідомлення по радіо з дезінформацією про нібито перенесення маршу, на акцію протесту опозиційних сил вийшли 10 тисяч вінничан. Участь у марші взяли народні депутати-свободівці: уповноважений ВО «Свобода» у Вінницькій області, заступник керівника фракції ВО «Свобода» Андрій Мохник, Олексій Кайда, Олег Гелевей, Олександр Мирний, Павло Кириленко, Ігор Янків.

Маршова колона під національними і партійними прапорами, перекривши усю вулицю, із вигуками – «Зека геть!» і «Україна – понад усе!» рушила центральною вулицею міста – Соборною – до Вінницької обласної державної адміністрації, де відбувся мітинг опозиційних сил.

Перед учасниками акції виступив лідер ВО «Свобода» Олега Тягнибок: «Те, що місцева влада перешкоджала нам у проведенні акції – лише підтверджує панічний страх режиму Януковича перед масовими виступами українців і підтверджує нашу правоту. За масової підтримки, яку продемонстрували вінничани, ми зможемо відновити законність у Верховній Раді, домогтися повернення награбованих олігархами в українців статків, відновити національну і соціальну справедливість в Україні.

Найголовніше завдання об’єднаних сил опозиції – усунути бандитський режим Януковича від влади, подолати згубні наслідки його правління, не допустити реваншу диктатури після перемоги опозиційних сил та розпочати в Україні докорінні соціально-економічні і політичні перетворення», – наголосив Олег Тягнибок.

«Мешканці Вінниччини кинули виклик бандитському режиму Януковича. Слід очікувати, що рішуча налаштованість подолян стане прикладом для решти мешканців України. Адже саме від спільних зусиль громади і об’єднаних сил опозиції залежить, наскільки швидко впаде режим Януковича, що знущається над національно гідністю українців, розграбовує ресурси держави і обкрадає кожного громадянина, прирікаючи на соціальне рабство і злидні більшість українського народу.

Заступник Голови ВО «Свобода» Андрій Мохник під час виступу наголосив, що акція протесту у Вінниці може стати початком української національної революції, яка змете кримінально-олігархічний режим Януковича. «Акція протесту, що розпочалася у Вінниці, може стати початком української національної революції, яка змете антиукраїнський кримінально-олігархічний режим Януковича та його охвістя. Це стане запорукою розбудови могутньої української держави», – зазначив Андрій Мохник.

Прес-служба Вінницької обласної організації ВО «Свобода»