Паралелі сучасності з Зимовою війною.

75 років тому розпочалася радянсько-фінська війна, яка увійшла в історію під назвою «зимова війна». Війна, яка стала однією з най ганебніших сторінок в історії Радянського Союзу, продемонструвавши на весь світ агресивну суть зовнішньої політики сталінської влади. Як не дивно, багато в чому риси тієї війни схожі на події нинішньої неоголошеної російсько-української війни.

Радянсько-фінська війна 1939-40 рр.

 

Російсько-українська війна 2014 —   р.

Війна розпочалася 30.11.1939р. наступом Радянської армії на територію Фінляндії і ніколи не була оголошена.

 

Війна розпочалася анексією Криму російськими військами і не була оголошена.

Радянська армія наступала під гаслом звільнення фінських робітників та селян від влади поміщиків та капіталістів.

 

Росія, заперечуючи пряму участь своєї армії у військових діях на території України, виступає з гаслом захисту народу неіснуючої «Новоросії» від влади «фашистів з київської хунти».

У першому ж захопленому Червоною Армією фінському дачному селищі Терійокі був створений маріонетковий «народний уряд» Фінляндії на чолі з Отто Куусіненом.

 

У захопленому російськими військами парламенті Криму проголошується новий уряд на чолі з Аксьоновим. Пізніше утворюються маріонеткові уряди так званих ДНР і ЛНР.

На базі радянської 106-ї гірсько-стрілецької дивізії була сформована «фінська народна армія», до якої в пожежному порядку переводили всіх радянських фінів і карелів. Їх одягли у трофейні польські мундири з фінськими відзнаками. Після розгрому Фінської держави «народоармійці» мали стати опорою окупаційних сил у завойованій країні.

 

На окупованих територіях Криму і Донбасу сформовані  так звані загони ополченія, основою яких стали військові та найманці з Російської Федерації, добре озброєні сучасною російською зброєю.

Московські керманичі заперечували варварські бомбардування житлових кварталів Гельсинки, під час яких у перші ж дні загинули десятки цивільних осіб. Як вони казали, з радянських літаків скидалися кошики з хлібом для голодуючих робітників.

 

Російські «гуманітарні конвої», які за словами росіян, везли до мешканців Донбасу одежу, їжу та іншу цивільну допомогу, насправді доставляли терористам зброю та підкріплення, а вивозили до Росії обладнання заводів.

В СРСР. Згідно розпорядження Жданова, категорично заборонялося сповіщати рідним загиблих військовослужбовців про загибель їх близьких. Грошові перекази від родичів потрібно було відправляти назад від імені загиблих.

У Фінляндії. Згідно наказу Маннергейма, кожного загиблого ховати з військовими почестями по місцю призиву на спеціально виділених для цього на кладовищах ділянках.

 

В Росії. Повне заперечення владою Росії загибелі своїх військовослужбовців в Україні. Фальсифікація свідоцтв про смерть, з позначенням іншої (не бойової) причини смерті – інсульт, суїцид тощо. Поховання з мінімальною огласкою і переслідуванням журналістів, які проявили до цього зацікавлення.

В Україні. Поховання кожного загиблого в ході анти-терористичної операції, як героя з наданням військових почестей та вшануванням місцевою громадою.

За розпочату військову агресію та варварські бомбардування мирних міст Фінляндії світове співтовариство виключило СРСР зі складу Ліги Націй.

 

За незаконну анексію Криму та розпочату військову агресію проти України, Росія піддалась чисельним санкціям збоку країн – світових лідерів.

Війна не закінчена досі, оскільки Карельський перешийок, окупований СРСР в ході зимової війни, досі знаходиться у володінні Росії, і як показали подальші події ІІ Світової війни, Фінляндія не відмовляється від бажання повернути собі ці території.

 

Війна не закінчена досі, оскільки залишаються окупованими Росією Крим та частина Донбасу.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*